בקשה לביטול צו ירושה

באילו מקרים מתבצע ביטול צו ירושה? לרוב, כדי שיורשיו של הנפטר יוכלו לממש את צוואת הנפטר, עליהם לפנות אל רשם הירושות ולבקש צו קיום ירושה. עם זאת, ולמרות שניתן בשלב זה לחלק את עיזבונו של המנוח, ישנה האופציה לבטל את צו קיום הצוואה. כדי להגיש בקשה זו, מומלץ לפנות אל משרד עורכי הדין אוהד שוהם ולקבל את המענה המקצועי ביותר.

מידע חשוב על ביטול צו ירושה

לאחר מותו של קרוב משפחה, יורשיו פונים אל רשם הירושות ומבקשים צו קיום ירושה. צו הירושה הינו מסמך משפטי בעל תוקף הקובע את זכויותיהם של היורשים בכל הנוגע לעיזבונו של הנפטר – במידה והוא לא הותיר צוואה. לאחר הגשת הבקשה, רשם הירושות מפרסם אותה ברבים. כך, ובמסגרת תקופת הזמן המוגדרת מראש, יכולות להתעורר התנגדויות. את ההתנגדויות יכולים להגיש אנשים הטוענים כי אין לקיים את צו הירושה בהתאם לבקשתם של היורשים.

ישנן סיבות רבות בגינן ניתן להגיש התנגדות לצו ירושה: אחד היורשים איננו זכאי לרשת את המגיע לו לפי החוק? האם ישנם יורשים נוספים לנפטר אשר אינם מופיעים בצו הירושה? רשם הירושות או בית המשפט לענייני משפחה ידונו בטענות השונות ויחליטו האם לקבלן או לדחות אותן.

בנוסף, חשוב לציין כי בית המשפט העליון דן בנושא ביטול צו הירושה וניסח את המבחן האובייקטיבי; מבחן אשר יכול לסייע בעת דיונים על ביטול צו ירושה: החל ממשך האיחור הכללי, ההסבר לאיחור ועד שיהוי בלתי סביר – בהתאם למבחנים אלו, ניתן יהיה לבחון את הטענות להתנגדות ולהכריע בהתאם.

יחס מקצועי ושירותים מקיפים לכל לקוח – עם עו"ד אוהד שוהם

כאשר מדובר בחלוקת עיזבונו של הנפטר, אין ספר שמדובר בתהליך ארוך ועמוס שלבים בירוקרטיים. בהתאם לכך, ובמידה ואתם מעוניינים להגיש בקשה לביטול צו ירושה, מומלץ ליצור קשר עם עורך הדין אוהד שוהם, בוגר אוניברסיטת תל אביב אשר הוסמך בעריכת דין בשנת 2002. עורך דין זה מתמחה בענייני ירושה, צוואה ועיזבונות.

 

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים