עו"ד ירושה במרכז

זקוקים לשירותיו של עו"ד ירושה במרכז? כאשר קרוב משפחה נפטר ולא מותיר אחריו צוואה, נוצרים סכסוכים בקרב יורשיו של הנפטר. מדובר במצב רגשי ומורכב גם כך, אך כאשר מוסיפים את היבט הממון – אין ספק שהטונים והאמוציות עולים. כדי למנוע מצב של סכסוך, מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עורכי הדין אוהד שוהם.

עו"ד ירושה במרכז: זכאות היורשים בהתאם לחוק הירושה

השלב ממנו אנו חוששים יותר מכל הוא לאבד אדם יקר וקרוב. בין אם מדובר בהורה, אח, בן זוג או שמא מדובר בקרוב משפחה אחר – מדובר בסיטואציה לא פשוטה מבחינה רגשית. במקביל לכך, רבים מאתנו נאלצים להתמודד עם מצב מורכב נוסף: סכסוך בנוגע להכרתנו כיורשים של הנפטר. למה הכוונה? אכן, מומלץ ביותר לערוך צוואה. עם זאת, לא כולנו מבצעים זאת. בשל כך, ולאחר פטירתו של קרוב משפחה, יורשיו נאלצים להתמודד עם ניהול העיזבון שהותיר אחריו.

במקרים אלו, בהם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה, חוק הירושה קובע את היורשים לפי מספר קטגוריות הידועות גם בתור פרטנלות:

  • המעגל הראשון של יורשי הנפטר מתייחס לצאצאיו הישירים. האם לנפטר ישנו בן או בת זוג שנותרו בחיים? אם התשובה היא חיובית, העיזבון יתחלק בין בן הזוג לבין ילדיו של הנפטר.
  • המעגל השני של יורשי הנפטר מתייחס אל הוריו של הנפטר ואל צאצאיהם. כלומר, עיזבונו של הנפטר תחלק שווה בשווה בין הוריו. עם זאת, ובמידה והורי הנפטר אינם בחיים, רכושו של המת יעבור אל צאצאיו של כל הורה באופן שווה.
  • המעגל השלישי של יורשי הנפטר מתייחס להורי ההורים שלו. במילים אחרות, עיזבונו של המת יתחלק בין 2 זוגות הורי ההורים מכל צד. במידה והם אינם בחיים, יעבור העיזבון אל צאצאיהם באופן שווה.

לקבל את הייצוג המתאים

כאמור, אם וכאשר הנפטר איננו מותיר אחריו צוואה, הרכוש שלו יתחלק בין יורשיו הטבעיים. כדי לברר את זכאותכם לקבלת חלק מן העיזבון, מומלץ ליצור קשר עם משרד עורכי דין אוהד שוהם. משרד זה מתמחה בענייני ירושה: החל מכשירות הלקוח לרשת את הנפטר, זכות הירושה של ילד מאומץ, כמו גם זכות הירושה של המדינה – נשמח לייעץ ולייצג אתכם מול הערכאות השונות.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים