עו"ד ירושה תל אביב

עו"ד ירושה יסייע לכם במגוון נושאים: מעוניינים לבטל צו קיום צוואה? או שמא ברצונכם לבדוק צו ירושה? החל מקבלת צווי ירושה, תיקון צו קיום ירושה, עריכת צוואות ועוד – משרד עורכי דין אוהד שוהם יעמוד לרשותכם, יעניק ייעוץ, ליווי וייצוג לאורך התיקים שלכם.

עו"ד ירושה: פרטים שונים

חוק הירושה הינו כולל בתוכו קביעות והנחיות שונות. נדון בחלקן כעת:

  • התנגדות לירושה – במקרים בהם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה או שמא לא ידועה זהות היורשים שלו, ניתן להגיש התנגדות לירושה. את ההתנגדות לירושה יש להגיש אל הרשם לענייני ירושות במסגרת פרק זמן מוגדר: השבועיים הראשוניים לאחר מועד פרסום מתן צו ירושה.
  • ירושה של ילד מאומץ – כאשר אדם איננו מותיר אחר לכתו צוואה, סוגיה זו מעלה שאלות שונות בנוגע לאופי חלוקת העיזבון שלו ומי כשיר לרשת אותו. כאשר מדובר בילד מאומץ, מדובר בסוגיה מורכבת שכן יש לברר את מעמדו המשפטי כמו גם לקבוע כיצד חלקו של ילד זה יבוא לידי ביטוי בהליך חלוקת העיזבון. חשוב לציין כי החוק הישראלי מתייחס לשני מקרים חריגים בסוגיה העוסקת בעיקרון הדם: מעמדו של בן הזוג של המנוח ומעמדו של הילד המאומץ של המנוח – כאשר אימוץ נקבע כזהה למרבית קשרי הדם ומקנה זכויות לקרוב משפחה זה.
  • זכות הירושה למדינה – אם הנפטר לא ערך צוואה לפני מותו או לא הותיר יורשים כדין שיתחלקו בעיזבונו, זכותה של המדינה לרשת אותו ואת רכושו. כלומר, במקרים בהם לא קיימים קרובי משפחה או יורשים חוקיים אחרים, המדינה כשירה לרשת ולהשתמש בנכסים אלו בהתאם לצרכים השונים – החל מחינוך ועד בריאות וסעד.

טיפול משפטי בענייני ירושה – רק עם עו"ד אוהד שוהם

בין אם הנפטר הותיר אחריו צוואה ובין אם לאו, מומלץ לפעול כנדרש ובהתאם לחוק הירושה. זקוקים לסיוע משפטי? מומלץ לפנות אל משרד עורכי דין אוהד שוהם. צוות משרד זה עוסק בייעוץ, ליווי וייצוג לקוחותיו בכל הנוגע לירושה, צוואה ועיזבונות. השירותים אותם אנו מעניקים הינם מצוינים ומקצועיים – וכל זאת תוך מתן יחס אישי ללקוחותינו.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים