עו"ד צוואות מומחה

שירותיו של עו"ד צוואות כוללים, בין היתר, סיוע בעת הגנה על הצוואה, הגשת בקשה לצו קיום צוואה, קביעת הזוכים בצוואה לצד שירותים חשובים נוספים. אם גם אתם זקוקים לסיוע בתחום זה, הנכם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי דין אוהד שוהם; משרד מומחה בענייני צוואה, ירושה וניהול עיזבונות. אל תחכו למחר – צרו עמנו קשר עוד היום.

עו"ד צוואות: סוגים שונים של צוואות

אין גיל מוקדם מדי כדי להתחיל ולנסח את צוואתכם. מדוע? מדובר במסמך בעל תוקף משפטי אשר קובע כיצד הרכוש שלכם יתחלק ומי מבין קרובי משפחתכם יקבל רכוש זה. במילים אחרות, ובכדי למנוע סכסוכים עתידיים, חשוב לקבוע כיצד יתנהל העיזבון שלכם. בבואכם לערוך את צוואתכם, מומלץ להכיר את סוגי הצוואות הקיימים. נסקור את חלקן כעת:

  • צוואה בכתב יד – צוואה זו נערכת בכתב ידו של עורך הצוואה, המכונה גם כמצווה. בנוסף, ובשונה מסוגי צוואות אחרים, סוג צוואה זה איננו מחויב בנוכחות עדים. בשל כך, סוג צוואה זה איננו מומלץ וזאת משום שהוא איננו נחשב כאמין. בנוסף, קיימת סכנה כי הוא יפסל.
  • צוואה בעדים – בהתאם לחוק הירושה, צוואה זו נערכת ונחתמת במעמד של שני עדים לכל הפחות. בנוסף, על עורך הצוואה לקבוע כי אנשים אלו הינם העדים שלו. חשיבותם של עדים במעמד זה הינה מכרעת. וזאת, משום שהם מבטיחים את אמינותה של הצוואה. בנוסף, נוכחותם של העדים מוכיחה כי הצוואה נערכה ונחתמה מרצונו החופשי של עורך הצוואה.
  • צוואה בעל פה – כאשר המצווה נמצא במצב בריאותי חמור או שמא הוא על ערש דווי, הוא יוכל לאשר אותה בעל פה במקום בכתב. במקביל לכך, ניתן לאפשר את קיומה של צוואה בעל פה גם כאשר מצווה מכתיב את צוואתו בפני שני עדים כשירים ואמינים; עדים אשר דוברים את שפתו של המצווה.

לערוך את הצוואה כנדרש

בין אם מדובר בצוואה בעל פה, בכתב או בנוכחותם של עדים – מומלץ לפנות אל עו"ד אוהד שוהם; עורך דין מומחה בענייני ירושה, צוואה ועיזבון. בין אם אתם מעוניינים לערוך את צוואתכם כמעשה אישי או שמא ברצונכם לבטל את הצוואה – אשמח לייעץ וללוות אתכם לאורך הליכים אלו.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים