עורך דין ירושה מומלץ

עורך דין ירושה מנוסה יעניק לכם את הייעוץ והייצוג הנדרשים מול הערכאות המשפטיות השונות. אכן, אף אחד מאתנו לא נהנה לחשוב על היום בו הוא יחלוף מן העולם ולא יהיה בו יותר. עם זאת, מומלץ להתכונן היטב שכן אין אנו יודעים מה צופן לנו המחר. למעשה, תכנון זה ימנע השלכות כלכליות הרסניות על קרובי משפחתנו האהובים. זקוקים לייעוץ משפטי בכל הנוגע לקיום צוואה? מעוניינים לתקן צווי ירושה? במסגרת נושאים אלו וענייני ירושה נוספים מומלץ לפנות אל משרד עורכי דין אוהד שוהם.

עורך דין ירושה: זכאות בני הזוג לרשת את העיזבון

כאמור, המחשבה על היום בו ניפרד מיקירינו ונעבור אל העולם הבא איננה נעימה כלל וכלל. עם זאת, מוות הוא חלק מהחיים. ובהתאם לכך, עלינו להתכונן כראוי – ולערוך צוואה. למעשה, מדובר במסמך בעל תוקף משפטי בזכותו תוכלו לתכנן מראש את חלוקת רכושכם ומי מבין יקירכם ייהנה מהעיזבון שתשאירו לאחר מותכם. עם זאת, אנשים רבים אינם מבצעים פעולה זו – ובכך מותירים סימני שאלה רבים בכל הנוגע לניהול העיזבון והחלוקה שלו.

במקרים אלו, יש להסתמך על הנחיות חוק הירושה. בהתאם לחוק זה, נקבעים יורשיו של הנפטר בהתאם לסדר עדיפותם. בנוסף, חוק זה מגדיר את התנאים לצו הירושה כמו גם את קבלת המזונות של עיזבון המת. באילו מקרים זכאים בני הזוג לקבל את ירושת הנפטר? במקרים בהם הנפטר לא הותיר אחריו צוואה, בן או בת הזוג שנותרו רשאים לרשת את המיטלטלין הנמצאים תחת הקטגוריה: משק בית משותף. רכוש זה כולל, בין היתר, ריהוט, מכשירים חשמליים, כלי רכב ועוד.

כאשר מדובר בירושתו של בן זוג מאותו המין, הסטטוס של בני הזוג שנותרו הוא דומה במידה רבה לאלו של ידועים בציבור. במילים אחרות, ובשל העובדה שאין חקיקה משפטית מחייבת בהיבט זה, בני הזוג שנותרו רשאים לרשת את עיזבונו של הנפטר. עם זאת, מומלץ ביותר להיערך מבעוד מועד ולערוך צוואה – ולהימנע ממצבים מורכבים ומתישים לאחר בעת ניהול עיזבון הנפטר.

לפתור את המחלוקת

חוק הירושה קובע באופן מסודר וברור מיהם היורשים הזכאים לרשת את עיזבונות של המת. עם זאת, ובמקרים סבוכים, יש להסתייע בשירותיו של עו"ד אוהד שוהם. עורך דין זה הינו בוגר אונ' תל אביב, הצטיין בבחינות הלשכה ומומחה בענייני ירושה, צוואה ועיזבונות.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים