עורך דין ירושות תל אביב

עורך דין ירושות יעניק לכם ייעוץ משפטי מקיף וייצוג מול הגורמים הרלוונטיים במקרים הבאים: זכות הירושה של המדינה, זכות הירושה של קרובי המצווה, זכות הירושה של ידועים בציבור לצד נושאים חשובים נוספים העוסקים בענייני ירושה. אם גם אתם לייעוץ או לייצוג בענייני ירושה, אתם מוזמנים לפנות אל משרד עורכי דין אוהד שוהם. צוות משרד זה ישמח להקשיב לכל פנייה שלכם, להעניק את הפתרונות המתאימים ולייצג אתכם מול הערכאות המשפטיות.

עורך דין ירושות: זכות הירושה של המדינה

כידוע, עריכת צוואה הינה חשובה ביותר. כלומר, צוואה משמשת בתור מסמך משפטי המציג את כל רכושך, הדרך בה אתה בוחר לחלק אותו ומי יירש את חפציך. כדי שמסמך חשוב זה יהיה מוגן מפני סכסוכים או מלחמת ירושה, מומלץ לפנות אל עורך דין מומחה בענייני צוואות וירושות. כך, ניתן יהיה לקבוע את חלוקת הרכוש והיורשים בהתאם לבקשתך.

במקרים בהם הנפטר איננו מותיר אחריו צוואה במסגרתה הוא מגדיר את יורשיו, חלוקת העיזבון תתבצע בהתאם לחוק הירושה. למה הכוונה? כללי הירושה נקבעו כך שאופן החלוקה בין היורשים יתבצע באופן הקרוב ביותר בו מרבית האנשים היו מעוניינים לבצע זאת בעצמם. סדר היורשים אשר נקבע על פי הדין במצבים אלו כולל, ראשית, את בן הזוג של הנפטר בעת מותו. הבאים בתור בסדרי העדיפויות נקבעים לפי הפרטנלות או במילים אחרות – ראשי האב אליהם שייכים קרובי המשפחה.

כאשר לנפטר לא נמצאים יורשים בהתאם לסעיף 10-16 לפי חוק הירושה, זכות הירושה כעת היא של המדינה. במילים אחרות, ובהתאם לסעיף 17 של חוק הירושה, המדינה זכאית לרשת את עיזבונו של הנפטר במידה ולא נמצאים לו יורשים. בנוסף, ובמסגרת חוק זה, ניתן לייעד את עיזבונו של הנפטר למטרות שונות כדוגמת חינוך ומדע.

לקבל ייעוץ בענייני ירושה

עריכת צוואה היא ללא ספק חשובה. במקביל לכך, חוק הירושה מגדיר מיהם יורשיו של הנפטר כאשר לא קיימת צוואה. אם ברצונכם לברר מי כשר לרשת את עיזבונו של הנפטר ובאילו מקרים המדינה זכאית לרשת את עיזבונו של המת, יש ליצור קשר עם עו"ד אוהד שוהם. עו"ד זה מנהל משרד מצטיין ומקצועי העוסק בענייני ירושה, צוואה ועיזבונות.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים