עורך דין צוואות וירושות תל אביב

עורך דין צוואות וירושות הינו מומחה בכל הקשור לעריכת צוואה, עריכת הסכמי חלוקת עיזבון, קבלת צווי ירושה, מכירת דירת העיזבון, ייצוג ידועים בציבור בעת מימוש הזכויות שלהם בירושת בן או בת הזוג לצד תחומים רבים אחרים. אם אתם זקוקים לטיפול משפטי בענייני ירושה וצוואה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל משרד עורכי דין אוהד שוהם. צוות המשרד מלווה את לקוחותיו בכל פרוצדורה – ובמסגרת מגבלות הדין.

עורך דין צוואות וירושות: לפעול בהתאם לחוק

צוואה הינה מסמך משפטי המצווה על אופן חלוקת הרכוש של המנוח ובין מי יתחלק העיזבון. למעשה, עריכת הצוואה מתבססת על סעיף מספר 27ב' לחוק הירושה. סעיף זה מתיר את החופש לצוות; ערך המאפשר למצווה לערוך את צוואתו כראות עיניו, לשנות אותה ואף לערוך אחת חדשה. לרוב, עריכת צוואה מוגדרת כפעולה אישית של המצווה; פעולה נטולה כל אינטרס הסתמכות על צד אחר. עם זאת, כאשר אנו מדברים על עריכת צוואה הדדית יש לסייג זאת ולציין כי זוהי צוואה הנכתבת מתוך אינטרס הדדי של בני הזוג לרשת חלק מהעיזבון לאחר פטירתו של אחד מבני הזוג.

במקביל, כאשר קרוב משפחה נפטר יש לברר האם הוא הותיר אחריו צוואה – ולפעול בהתאם להנחיות אלו. עם זאת, ובמקרים בהם הנפטר לא ערך צוואה בטרם מותו, יש לפעול בהתאם להנחיות חוק הירושה. כלומר, חוק הירושה הישראלי, אשר נחקק בשנת 1965, קובע את אופן חלוקת העיזבון כמו גם את יורשיו של הנפטר – במקרים בהם לא קיימת צוואה. יורשיו של הנפטר נקבעים, לרוב, בהתאם לראשי האב של המנוח; שיטה המוכרת גם בתור שיטת הפרנטלות. מעבר לכך, חוק הירושה אף קובע את זכאותם של בני הזוג הנותרים לרשת את העיזבון ומהו חלקם בכך.

על כל שאלה – תקבלו תשובה מעו"ד אוהד שוהם

מעוניינים לממש את זכאותכם בעיזבון הנפטר? זקוקים לייצוג בערכאות המשפטיות בענייני ירושה או צוואה? מומלץ ליצור קשר עם משרד עורכי דין אוהד שוהם. משרד זה, בניהולו של עו"ד אוהד שוהם, יעניק לכם את הסיוע המשפטי הנדרש בענייני ירושה, צוואה ועיזבונות – על הצד הטוב ביותר. כל זאת, תוך יחס אישי ומכבד לכל לקוח וזמינות גבוהה לכל פנייה.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים