מדוע צריך עורך דין לחלוקה של ירושה בין אחים

לייעוץ מהיר
מלא את הפרטים הבאים

  סוגיית חלוקת ירושה בין אחים יכולה להיות עניין סבוך ורגיש. בעוד שלעתים קרובות ירושה נתפסת כהליך משפטי, היא חדורת רגשות משפחתיים, נורמות תרבותיות ואמונות אישיות שנובעות מקשר עמוק עם הנפטרים. כלומר, מלבד המסגרות המשפטיות, ישנה מורכבות רגשית ושיקולים אתיים שבאים לידי ביטוי כאשר הירושה מחולקת בין אחים.

  באילו מסגרות משפטיות מתבצעת חלוקת העיזבון?

  חלוקת הירושה מתנהלת בעיקר על ידי צוואה, אם קיימת כזו. למוריש יש את החופש והזכות לחלק נכסים כראות עיניו. בהיעדר צוואה, חוקי הירושה בישראל מתארים את אופן חלוקת הנכסים על פי צו ירושה. כאשר מדובר על חלוקת ירושה בין אחים חשוב שהיורשים החוקיים יבינו את החוקים הללו, מכיוון שלעתים קרובות הם דבקים בנוסחה שאולי אינה מסבירה את הנסיבות או הצרכים הייחודיים של כל אחד מבני המשפחה, ועל כן יש צורך שעורך דין מקצועי יקח את המושכות בסיטואציות הללו ויבין איך להוריד את הלהבות, ולנטרל דיון מלא רגשות לדיון ערכי ופרקטי.

  שימו לב למורכבות הרגשית

  חלוקת ירושה היא לעתים קרובות סיטואציה טעונה רגשית. הפצה של פריטים סנטימנטליים כמו ירושה משפחתית או אפילו בית המשפחה יכולה להוביל לחילוקי דעות וסכסוכים ולכן חלוקת ירושה בין אחים צריכה לבוא עם הסכם ביניהם כאשר ישנן מחלוקות שונות. חלוקת הירושה בין אחים היא סוגיה מורכבת השוזרת בתוכה ממדים משפטיים, רגשיים ומורכבים מאד. המפתח לתהליך זה קיים בתקשורת שקופה, הבנה מעמיקה של החוקים החלים על פי חוק הירושה וגישה מתחשבת לנסיבות הייחודיות של כל אחד מהאחים. למרות שתהליך זה עשוי להיות מאתגר, כאשר אתם עובדים עם עורכי דין מקצועיים ברמה גבוהה העוסקים בתחום הירושות, אתם למעשה דואגים לשמר קשרים משפחתיים ולהבטיח חלוקה הוגנת של הנכסים, הכספים והרכוש. ככל שהנושא מורכב, המטרה לא צריכה להיות רק בחלוקת נכסים שוויונית אלא גם בשמירה על כבוד המשפחה ואחדותה. אחרי הכל, הירושה היקרה ביותר היא לרוב האהבה והכבוד בין בני המשפחה. צרו קשר עוד היום עם משרד עורכי דין אוהד שוהם, המתמחה בירושות וצוואות וקבלו את השירות הטוב ביותר לצד מקצועיות ברמה גבוהה. כי מגיע לכם שיהיה לכם על מי לסמוך.

  לייעוץ מהיר

  מלא את הפרטים הבאים

   קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
   השארת הודעה מהירה

   לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים