עריכת צוואה

לייעוץ מהיר
מלא את הפרטים הבאים

  עריכת צוואה הינה חשובה ביותר וזאת משום שהיא מאפשרת למצווה לחלק את הרכוש שלו כראות עיניו. בין אם מדובר בצוואה בכתב יד, בעדים או בשכיב ברע – אם אתם מעוניינים לערוך צוואה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל משרד עורכי דין אוהד שוהם. משרד זה מנוהל על ידי עו"ד אוהד שוהם אשר סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטת תל אביב, הוסמך בשנת 2002 והצטיין בבחינות הלשכה.

  אילו סוגים של צוואה קיימים?

  קיימים סוגים רבים של צוואות. נסקור את חלקן כעת:

  1. צוואה בכתב יד – סוג צוואה זה הינו המוכר והפשוט ביותר. למה הכוונה? בכדי שמסמך משפטי זה יהיה תקף מבחינה משפטית, על המצווה לחתום על הצוואה בכתב ידו. במקביל לכך, יש לציין את התאריך ואת החתימה של המצווה. מה קורה כאשר הצוואה מודפסת או נכתבת בכתב יד של אדם אחר שכתב ידו שונה מזה של המצווה? היא מאבדת את התוקף המשפטי שלה.  
  2. צוואה הדדית צוואה הדדית הינה מסמך משפטי מחייב אותו עורכים בני זוג. צוואה משותפת זו מביעה את האינטרס המשותף של בני זוג אלו כמו גם את האמון השורר בין שניהם. מדוע? משום שבמסגרת מסמך זה, הם מצווים להוריש את רכושם לבן הזוג השני כאשר אחד מהם נפטר. מה קורה כאשר אחד מבני הזוג סוטה מהסכם זה? התוצאות כוללות, בין היתר, את נישולם של חלק מן היורשים שהופיעו בגרסה הקודמת של הצוואה.  
  3. צוואה מוסרית – עריכת צוואה מסמלת הרבה מעבר להיותה מסמך משפטי. אכן, היא קובעת את אופן חלוקת העיזבון ומי זכאי לרשת אותו. עם זאת, עלינו לקחת בחשבון שזוהי הזדמנות פז לנסח מסר אישי; הזדמנות בה המצווה יכול להביע את ערכיו ורגשותיו. באמצעות מסר זה, הנפטר יסביר לקרובי משפחתו או לחבריו כיצד הוא מבקש מהם לפעול מבחינה ערכית.

  ייצוג משפטי מול הערכאות המשפטיות

  סעיף 27ב' של חוק הירושה מסביר את החופש של כל אחד ואחת מאתנו לצוות על אופן חלוקת רכושנו ומי זכאי לרשת את העיזבון שלנו. מעוניינים לערוך צוואה? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם משרד עורכי דין אוהד שוהם. משרד זה מתמחה בענייני ירושה, צוואה ועיזבונות. במסגרת פעילות, צוות המשרד מציע שירותי ייעוץ וייצוג לקוחותיו מול הערכאות המשפטיות השונות.

  כתיבת צוואה

  החשיבות של כל הנכסים ושל כלל הממון שצברתם לאורך החיים שלכם, היא לא רק ביצירת רמת החיים המחייבת כדי לאפשר לילדים שלכם את איכות החיים שלהם. מדובר גם על נקודת הפתיחה שאתם רוצים לתת לבני המשפחה שלכם ביום מן הימים. ועל כן, חשוב לחשוב מראש על כלל הסידורים שאתם רוצים לטפל בהם, כולל תהליך עריכת צוואה שיכול להשפיע לטווח ארוך על החיים של כל המשפחה. כאן, נכנס לתמונה השירות המקצועי של עורך דין מומחה בתחום עריכת צוואה, שיכול ללוות אתכם שלב אחרי שלב. עורך הדין אוהד שוהם מלווה את לקוחותיו בצורה מיומנת, אחראית ומקצועית, והכל בשביל להשיג את המטרות הללו.

  כל מה שאתם צריכים לדעת על עריכת צוואה

  החשיבות של תהליך עריכת צוואה היא דווקא בתהליך העבודה עצמו. הרי אם אתם לא חושבים על הסגנון של הצוואה ועל חלוקת הרכוש ההגיונית והנכונה למשפחה שלכם, לא יהיו לעורך הדין שאיתו אתם עובדים את הכלים ואת היכולות לבנות את המסמך בצורה הגיונית. כלומר, הרצניונאל הוא לשמור על האיזון הדק שבין הצורך להציג מסמך משפטי נכון, לבין החשיבות של שמירה על שלמות המשפחה ועל כלל הנפשות המעורבות בהווה או בעתיד בטיפול בצוואה שלכם. אז ככל שהמצב הפיננסי שלכם מורכב יותר, כך אתם צריכים לעבוד בשלב מוקדם יותר של החיים ולבנות את המסמך באופן שאינו משתמע לשתי פנים.

  ההחלטה הכי חשובה בחיים הבוגרים שלכם

  בסופו של היום, אם אתם בוחרים להתעלם מהזכות שלכם לכתוב מסמך צוואה, העיזבון שלכם יחולק על פי חוק הירושה בצורה שווה בין היורשים החוקיים שלכם. זו יכול ליצור מצב שבו אתם לא שולטים בחלוקה, ואפילו עלולים לגרום ליורשים שלכם למכור נכסים כדי לחלק את הכסף בצורה שווה. וזו היא לא המטרה שלכם. מסמך צוואה מאפשר לכם למנוע סיטואציה שכזו ומאפשר לכם לתכנן את המשך החיים של המשפחה שלכם באופן ההוגן ובדיוק על פי הרצונות והצרכים שלכם. כך שיהיה לכם קל הרבה יותר לסיים את חייכם בשקט נפשי אמיתי.

  לייעוץ מהיר

  מלא את הפרטים הבאים

   קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
   השארת הודעה מהירה

   לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים