עריכת צוואה

עריכת צוואה הינה חשובה ביותר וזאת משום שהיא מאפשרת למצווה לחלק את הרכוש שלו כראות עיניו. בין אם מדובר בצוואה בכתב יד, בעדים או בשכיב ברע – אם אתם מעוניינים לערוך צוואה, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל משרד עורכי דין אוהד שוהם. משרד זה מנוהל על ידי עו"ד אוהד שוהם אשר סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטת תל אביב, הוסמך בשנת 2002 והצטיין בבחינות הלשכה.

אילו סוגים של צוואה קיימים?

קיימים סוגים רבים של צוואות. נסקור את חלקן כעת:

  1. צוואה בכתב יד – סוג צוואה זה הינו המוכר והפשוט ביותר. למה הכוונה? בכדי שמסמך משפטי זה יהיה תקף מבחינה משפטית, על המצווה לחתום על הצוואה בכתב ידו. במקביל לכך, יש לציין את התאריך ואת החתימה של המצווה. מה קורה כאשר הצוואה מודפסת או נכתבת בכתב יד של אדם אחר שכתב ידו שונה מזה של המצווה? היא מאבדת את התוקף המשפטי שלה.  
  2. צוואה הדדית צוואה הדדית הינה מסמך משפטי מחייב אותו עורכים בני זוג. צוואה משותפת זו מביעה את האינטרס המשותף של בני זוג אלו כמו גם את האמון השורר בין שניהם. מדוע? משום שבמסגרת מסמך זה, הם מצווים להוריש את רכושם לבן הזוג השני כאשר אחד מהם נפטר. מה קורה כאשר אחד מבני הזוג סוטה מהסכם זה? התוצאות כוללות, בין היתר, את נישולם של חלק מן היורשים שהופיעו בגרסה הקודמת של הצוואה.  
  3. צוואה מוסרית – עריכת צוואה מסמלת הרבה מעבר להיותה מסמך משפטי. אכן, היא קובעת את אופן חלוקת העיזבון ומי זכאי לרשת אותו. עם זאת, עלינו לקחת בחשבון שזוהי הזדמנות פז לנסח מסר אישי; הזדמנות בה המצווה יכול להביע את ערכיו ורגשותיו. באמצעות מסר זה, הנפטר יסביר לקרובי משפחתו או לחבריו כיצד הוא מבקש מהם לפעול מבחינה ערכית.

ייצוג משפטי מול הערכאות המשפטיות

סעיף 27ב' של חוק הירושה מסביר את החופש של כל אחד ואחת מאתנו לצוות על אופן חלוקת רכושנו ומי זכאי לרשת את העיזבון שלנו. מעוניינים לערוך צוואה? כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר עם משרד עורכי דין אוהד שוהם. משרד זה מתמחה בענייני ירושה, צוואה ועיזבונות. במסגרת פעילות, צוות המשרד מציע שירותי ייעוץ וייצוג לקוחותיו מול הערכאות המשפטיות השונות.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים