זכויות חיילים

לייעוץ מהיר
מלא את הפרטים הבאים

  חיילים רבים אינם מודעים לזכויות המגיעות להם על פי חוק ומדי שנה נגרמות עוולות רבות לחיילים בשירות סדיר וכן לחיילי קבע ולחיילי מילואים. פגיעה בזכויות של החיילים, כמו מניעת טיפול רפואי מחייל או קבלת טיפול רפואי רשלני, היא חמורה ומהווה סיכון בריאותי. במקרים מסוימים החייל נפגע בריאותית וזכותו לקבל פיצויים, זכויות והטבות המגיעות לו על פי חוק. בנוסף, ישנם מקרים רבים של מפקדים הפועלים לא כחוק ומפעילים שררה ואיומים נגד חיילים הנמצאים תחת פיקודם, ומטבע הדברים החיילים יתקשו לקבל הגנה משפטית בתוך המערכת. לכן, חשוב לדעת כי עורך דין סמי איליה פועל רבות בנושא זכויות חיילים והוא מעניק ייעוץ והגנה משפטית לחיילים כדי לממש את זכויותיהם ועל מנת להגן עליהם.

  זכויות יסוד לחיילי צה"ל

  החוק הישראלי מעניק זכויות לכל חיילי צה"ל, בין אם הם משרתים בשירות חובה (סדיר) ובין אם הם אנשי קבע או משרתים בצבא במסגרת מילואים. המערכת הצבאית פוגעת לא פעם בזכויות החיילים ואלה יכולים לפעול בתוך המערכת באמצעות פניה לנציב קבילות צה"ל, אך במקרים מסוימים המערכת אינה מעניקה להם את ההגנה לה הם זקוקים, ולכן חשוב לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין מנוסה המתמחה בדין הצבאי ומכיר את מנגנוני ופעולת המערכת.

  כך לדוגמה, זלזול של מפקדים בפקודות ונהלים מחייבים או מניעת טיפול רפואי נחשבים לפגיעה חמורה בזכויות החיילים ואף עלולים להוביל לפגיעה גופנית בלתי הפיכה או למקרי מוות. בנוסף, חיילים עלולים להיות מואשמים בפלילים במסגרת שירותם הצבאי וגם אם הם יכולים לקבל ייצוג משפטי על ידי הסנגוריה הצבאית אין תחליף לעורך דין פרטי המנוסה בתחום זכויות חיילים והדין הצבאי.

  למה חשוב לשמור על זכויות החיילים

  בסופו של יום חשוב לזכור כי החיילים הם אלו שמגנים עלינו ונותנים לנו את האפשרות לישון בשקט ובלי דאגות. ולכן חשוב ואף מתבקש לשמור על זכויותיהם של החיילים. במקרים בהם המערכת לא דאגה מספיק לחייל ואף פגעה בו כדאי ונחוץ לפנות לעורך דין המתמחה בזכויות החיילים על מנת לייצג את החייל מול המערכת שלעיתים נוקשה מידי כלפיו.

  לייעוץ מהיר

  מלא את הפרטים הבאים

   קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
   השארת הודעה מהירה

   לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים